Правила поведінки на змаганнях Турнірна етика

 •  Із залу виступу не можна виходити за 3 категорії до вашого виходу, щоб не пропустити свій вихід. Туалет необхідно відвідатидо виступу (під час розминки). Обов’язково попереджайте тренера, якщо вам терміново необхідно вийти та слідкуйте за програмою змагань.
 • Під час розминки та одразу після виступу  необхідно звернутись до тренера за рекомендаціями та не робити висновки самостійно.
 • Тренер не повинен робити зачіски, макіяж, чіпляти номери і тп. Для того, щоб уникнути порушення правил на змаганнях, тренер рекомендуєінформаційно стосовно зовнішнього вигляду.
 • Батькам необхідно направляти танцюристів до тренера до та після змагань для отримання рекомендацій стосовно техніки виконання танців.
 • Не можна штовхати суперників умисно під час виступу. Спортивний комісар може дискваліфікувати такого танцюриста з турніру.
 • Не можна їсти та пити за 3 категорії до виступу, щоб танцюристу не стало погано під час виконання швидких танців. Слідкуйте уважно за програмою змагань.
 • Батькам необхідно допомагати дітям до 7 років у процесі виходу на паркет за номером, слідкувати за програмою змагань, слідкувати за температурою одягу дитини.
 • Батькам дітей старше 7 років необхідно привчати танцюристів до самостійності на змаганнях. Такі діти мають самі або разом з тренером вирішувати, коли виходити на розминку, уважно слухати ведучого під час оголошення номерів учасників та самостійно слідкувати за програмою змагань.
 • Батькам забороняється робити настанови та зауваження стосовно техніки танцю, постанови корпусу і тп. Це завдання тренера. Якщо тренер дав задачу учню виконати певне завдання на змаганні, то зауваження батьків можуть вплинути на якість виступу та призвести до непорозуміння у дитини, кого саме він має слухати першим. Основною ціллю батьків на змаганні має бути  - моральна підтримка та допомога в організаційному процесі.
 • Головний суддя та спортивний комісар, представники інших колективів не мають права звертатись до танцюристів та батьків напряму. Вони можуть робити зауваження  або компліменти тільки через тренера. Якщо виникла така ситуація, коли до вас звернувся хтось з тренерів, суддів, батьків суперників – ви маєте їм вказати на некоректність їхньої поведінки та направити до вашого тренера. Бувають випадки, коли суддя впливає на психологічний настрій танцюристів та батьків, вказуючи на неправильність зачіски, костюму, поведінки, або навпаки, роблячи компліменти та розслабляючи увагу танцюриста. Це є  конкурентна боротьба. Ви маєте уникати таких ситуацій для запобігання зниження якості виступу та психологічного впливу на танцюристів ззовні.
 • Суддя-тренер не має права допомагати танцюристам зі свого колективу, коли оцінює змагання. Всі рекомендації можна отримати тільки перед та після виступу.
 • Не можна звинувачувати в неправильному оцінюванні суддів на змаганнях, через те, щоБальні танці – це суб’єктивний вид спорту. У низьких результатах необхідно шукати досвід та робити правильні висновки стосовно тренувань, індивідуальних занять, поставлених цілей та кількості турнірів.
 • Якщо у вас виникають питання, чому суперники роблять ті чи інші рухи (наприклад руками, або з юбкою), а ваша дитина – ні, то причиною цього є малий турнірний досвід вашої дитини та недостатність часу на розвиток. Всі етапи розвитку можна поділити на такі періоди: вивчення композиції, знання музики, постанова корпусу, техніка ніг, техніка рук та тіла, емоційна складова. Якщо ваша дитина знаходиться ще на етапі –«слухати музику» або «тримати корпус і рівновагу», то вона ще не може на змаганнях робити рухи руками чи юбкою. Ці етапи дитина має пройти поступово, для підвищення якості танцювання та оцінки суддями.
 • Якщо у категорії, де танцює ваша дитина, хтось танцює більш складну композицію, то причиною цього є більша кількість додаткових занять та турнірів, де приймає участь суперник.
 • Результати змагань – це відносне явище. Якщо дитина перемогла, це значить, що конкуренти, сильніші за неї не приїхали на змагання. Те саме стосується і програшів. Якщо дитина зайняла низьке місце, значить конкуренція на даному змаганні була вищою і це додасть турнірного досвіду.
 • Під час виступів тренер ставить певні задачі на змаганнях. Деякі змагання потрібні для підвищення турнірного досвіду, а деякі  - для підвищення впевненості та стимуляції до тренувань. Тому не можна відноситись до всіх змагань однаково. Після довгої перерви у виступах або на перші 5 виступів основною задачею стоїть підвищення турнірного досвіду, а не результат на змаганнях. Результат може з’явитись тільки через декілька років постійних виступів та тренувань.
 • Для підвищення стимулів до тренувань спортсменам дуже важливо отримувати поразки на змаганнях. Тільки тернистий шлях може призвести до заслуженої перемоги. Гроші, які батьки витрачають на змаганнях, направлені на підвищення впевненості, отримання досвіду . Батьки не можуть зобов’язувати дітей перескакувати в етапах розвитку, не можуть прискорити момент отримання перемоги. Тільки кількість змагань та тренувань можуть призвести до отримання гарного результату.
 • Під час виступів суперників дуже важливо слідкувати та порівнювати себе з іншими танцюристами, ділитись враженнями про сильних учасників.
 • Стосовно свого виступу, костюмів, зачісок, поведінки, батькам та танцюристам не треба робитисамостійнихвисновків.Бажано ділитисьсвоїми враженнями з тренером, для отримання більш розгорнутойінформації. Цеобовязковостосуєтьсябатьків дітей, якізанадто сильно сприймаютьпоразки на змаганнях. Стресовихситуаційможнауникнути, якщоробитиправильнівисновки та навчатись на власнихпомилках.Ціль будь-якого  тренера - навчити спортсмена , щоб віндосяг високого результату іпредставляв  колектив на турнірахвисокого рівня. Всілякінепорозуміння та брак інформації можутьпризвести до конфліктнихситуацій та недосягненнябажаного результату. 

Бажаємо вам успіхів та терпіння в світі спортивно-бальних танців!