Терміни і організація змагань.

  1. Реєстрація учасників (тренером)
  2. Купівля квитків для батьків
  3. Розминка
  4. Парад учасників
  5. Змагання по програмі, яка формується згідно реєстрації учасників в день змагань
  6. Нагородження учасників
  7. Фотосесія колективів

 

Танцювальне змагання/змагання зі спортивно-бальних танців, турнір – це подія, організована за підтримки танцювальної федерації, де учасників оцінюють судді та визначають найкращих. На змаганнях діють певні правила та обмеження з костюмів та танцювальних фігур.

Кваліфікаційне змагання – це змагання, де участь можлива тільки за танцювальними книжками, де діє спортивний комісар.Кваліфікаційні змагання гарантують об’єктивність виконання вимог з танцювальних фігур та костюмів, гарантують незалежність суддівства та об’єктивність їх оцінки.

Танцювальна книжка – це паспорт танцюриста, де є помітка про танцювальний клас, партнера по танцях, танцювальну федерацію,вклеєна копія свідоцтва про народження.Участь у кваліфікаційних змаганняхнеможлива без танцювальної книжки. Придбати її можна через тренера у танцювальній федерації на початку січня.

Реєстрація – процес зарахування до програми турніру, видачі номерів для учасників та оплати за змагання. Реєстрація проводиться тренером за декілька днів до змагання згідно танцювальних книжок. В день змагань реєстрація можлива тільки для іногородніх колективів.

Програма змагань – це послідовність категорій на змаганні, яка формується згідно кількості зареєстрованих учасників. Всім батькам та танцюристам обов’язково необхідно знайти та ознайомитись з нею, для того щоб знати, коли саме дитина буде виступати та не пропустити її вихід.Програма змаганьприкріплюється на стіні в залі до початку параду учасників, або показується на екрані біля паркету.В програмі є послідовність категорій за віком та танцювальні класи, номери учасників, кількість заходів та танці, які мають бути виконані. Якщо в одній категорії зареєстровано багато пар або соло, то вони діляться організаторами на заходи, щоб на паркеті вистачило місця. Номер заходу треба знати, щоб не пропустити свій вихід. Ведучий програми називає номери, які беруть участь в заході, також заходи указують в програмі змагань. Інколи учасників заходу змінюють з кожним новим танцем для більш справедливої оцінки, тому треба уважно слухати ведучого.

Номер танцюриста – це порядковий номер, який призначається танцюристу під час реєстрації та видається на аркуші паперу. Партнери мають закріпити цей номер на спині, а соло учасниці – на юбці справа. Для запобігання пошкоджень такий номер вставляється у файл (А5,А4) , або ламінується (це коштує грошів). Для  закріплення номеру використовуються англійські булавки середнього розміру (4 шт.). З 2017 року для партнерів також можливе закріплення номерів на магнітах.

Розминка – це важливий процес, який не можна пропускати, коли танцюристи знайомляться із паркетом, залом, глядачами, суперниками та музикою, що буде лунати на виступі. Розминка допомагає зменшити стрес під час виступу. Обов’язково необхідно розминатись у тому місці і в тому напрямку, куди буде дивитись танцюрист під час виступу.  Розминка збоку або за паркетом неефективна. Обов’язково під час розминки танцюристунеобхідно підходити до тренера для одержання рекомендацій щодо місця на паркеті, напряму та інше.

Відділення змагання–період часу змагання. Для зручності організатори турнірів розподіляють усі категорії учасників на відділення (від 1-4 в день). В першому відділенні як правило танцюють молодші учасники, початківці, а ввечері – дорослі та молодь.

Парад учасників – перший урочистий вихід всіх учасників відділення на паркет та представлення суддів, головного судді, організатора змагань, спортивного комісара, колективів учасників.

Судді змагань – тренери колективів, які мають суддівські посвідчення, запрошені судді.

Головний суддя – суддя, який організовує процес оцінки та слідкує за правильною кількістю суддів та учасників, що виходять на паркет, згідно програми змагань.

Спортивний комісар – це суддя, який слідкує за виконанням вимог з фігур, костюмів  на кваліфікаційних змаганнях.

Нагородження учасників–процес отримання учасниками заслужених нагород. Ця процедура можлива тільки для фіналістів (окрім категорій Школа та Дебют, де нагороджуються всі учасники).

Впевнений виступ – це результат кількості тренувань та кількості змагань. На перше змагання необхідно виходити десь через 2 місяці після початку  тренувань танцюриста. Впевнений виступ гарантує високі результати та залежить від деяких факторів: турнірний досвід, вчасність виходу на паркет, точність місця для виступу ( в центральній освітленій частині залу), підтримка батьків та тренера і правильний психологічний настрій переможця.

Стиль танцюриста – зовнішній вигляд та внутрішня подача себе перед глядачами. Стиль танцюриста відіграє одну з вирішальних ролей в оцінюванні на змаганнях. Спортивно-бальні танці виховують із танцюристів Леді та Джентльменів, які поважають себе та оточуючих, відносяться з повагою до паркету, на якому танцюють, своєї партнерки, тренера, суддів, інших учасників,  розвивають свій внутрішній світ та виражають свою унікальність у танці.